jar

Już w ciągu pierwszych dziesięciu dni swoich rządów Prawo i Sprawiedliwość pokazało, wysokie standardy o których tak często mówiło w trakcie kampanii wyborczej. Nowy minister środowiska Jan Szyszko powołał na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych Konrada Tomaszewskiego, swego współpracownika spokrewnionego z Jarosławem Kaczyńskim.

O bliskich relacjach rodzinnych prezesa PiS z Tomaszewskimi było już głośno w marcu b.r. kiedy to tygodnik Newsweek w artykule ,,Nepotyzm w wersji PiS’’ opisał jak Jarosław Kaczyński obsadza podległe stanowiska w Brukseli. Dowiedzieliśmy się wtedy, że Karolina Tomaszewska – polityczny attaché pracuje w grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Karolina Tomaszewska to córka Jana Marii Tomaszewskiego, kuzyna prezesa. W tym samym miejscu pracę znalazł Kacper Kamiński – syn Mariusza Kamińskiego ułaskawionego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Nowa władza szybko pokazała w jaki sposób będzie traktować wysokie urzędnicze stanowiska państwowe. Często głosy krytyki pojawiały się z ust polityków PiS w stosunku do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Po pierwszych dniach samodzielnych rządów możemy powiedzieć, że nasi polityczni oponenci widzą źdźbło w oku innych, a nie widzą belki we własnym.

Mateusz Starus FML warmińsko – mazurskie
Fot.: http://jaroslawkaczynski.info/

Skomentuj ten wpis (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Możesz użyć następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>