1_480

11 marca przypada Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Czy wyobrażamy sobie wieś bez Sołtysa? Rola osób sprawujących tą niezwykle ważną i wpisaną w naszą tradycję funkcję, jest ogromna a ich działania mają ogromne znaczenie dla rozwoju sołectw i jednoczenia ich mieszkańców.

Oprócz dbałości o poprawę infrastruktury w sołectwie, sołtysi inicjują różne działania, które integrują mieszkańców. Dbają też o mienie sołeckie i gminne. Trzeba też mieć świadomość, że sołtys jest bardzo skrupulatnie i wyjątkowo surowo oceniany przez mieszkańców, z którymi ma najczęstszy i bezpośredni kontakt. To funkcja wysokiego zaufania publicznego, którego nie można zawieść.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa życzę wszelkiej pomyślności, sukcesów i satysfakcji w pracy na rzecz swojego środowiska, współpracy pełnej wzajemnego zrozumienia zarówno z mieszkańcami jak i władzami gminy, oraz dużo optymizmu, zdrowia i radości.

Tomasz Pilawka

podpis Tomasz Pilawka

Prezes ZK FML

Skomentuj ten wpis (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Możesz użyć następujących znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>